Postřehy z on-line výuky v 5. třídě

Mnozí z nás by si před nějakým časem řekli, že on-line výuka by se asi dala zvládnout. Ano, dala! I já patřím k těm, kteří se učí přes počítač. Neříkám, že taková výuka nemá výhody, ale neříkám ani to, že mi to vyhovuje. Ve škole mám na vše klid, ale z domova je někdy otrava poslouchat mé mladší sourozence, kteří dělají v jiných místnostech hluk. Je příjemné vstávat později, nechodit po ránu na autobus a pak dojíždět zpět domů. Ale nikdy bych si nemyslela, že řeknu větu: „Jak mi ta škola chybí!“ Moc mi chybí moji kamarádi a milá paní učitelka. Každodenní rutinou najednou není cesta na autobusovou zastávku, ale posezení u počítače. Moje jediné přání je vrátit se do školy! 

Karolína Adánková

Distanční výuka, ach jo! Distanční výuka je pro mě velká potíž. Když vám nejde školní systém pro on-line výuku, nejraději byste vzali mobil či počítač a vyhodili ho z okna. Distanční výuka vám z víkendu udělá mezinárodní den bolesti hlavy. Není možné si ani normálně povykládat s kamarády. Nebudu však celou on-line výuku hanit, má to i své výhody, člověk může vyspávat o půl hodiny déle. Je však otázka, je to až tak důležité se déle vyspat?

Jakub Šedý

Distanční výuka je jako hra na schovávanou. I když je povinná, někteří lidé se záměrně schovávají za své obrazovky. Když tyto žáky chceme vyvolat, občas to zní jako kdybychom vyvolávali duchy. ,,Honzo, Honzo, jsi mezi námi?“ S distanční výukou nejsou žerty. Osobně bych raději vstával brzy ráno a chodil do školy normálně. Pro některé to je luxus, když vstávají o půl hodiny později. Ale mě to nebaví každé ráno zapínat počítač a trávit u něj celé dopoledne. Kdo to má pořád nabíjet? On-line výuka má i své výhody, neočekával jsem, že budeme mít tělesnou výchovu distančně, ale jak jde vidět, on-line výuka umí i překvapit.

                                                                                                                                               Filip Bierza 

Jmenuji se Silvie Sváková a jsem žákyně 5. třídy. Zvláštní na tom je, že jsem byla jen pár týdnů ve škole a už se blíží konec roku. Není to tím, že jsem byla nemocná, ale tím, že je ve světě koronavirus. Změnil nám všem život. Dříve jsem musela ráno vstát, rychle vyvenčit pejska, posnídat, nachystat se a utíkat do školy. Ve škole to bylo super, s holkami jsme dělaly o přestávkách různé srandičky. Učení doma je nuda, nevidíme se a nemám žádné zážitky. Když něco nevím, není to jako ve škole, musím se ptát rodičů, ale naštěstí jsou chytří a poradí mi. Přeji si, ať už je koronavirus pryč a ať můžeme zase zpátky do školy. Doufám, že se potkám se spolužáky alespoň v 6. třídě. 

                                                                                                                                        Silvie Sváková