Přeskočit na obsah

Školská rada

Školská rada je orgán zřizovatele školy, tedy v našem případě obce. Funguje podle školského zákona (č. 561/2004 Sb.) a má docela velké pravomoci. Schvaluje školní vzdělávací program, tedy hlavní dokument školy, který upřesňuje, co a jak se ve škole učí. Řeší třeba rozpočet školy, nebo projednává případné zprávy školní inspekce. A může také doporučovat, co by mělo vedení školy změnit. Jejím úkolem je ale především spolupracovat se školou a s vedením obce.


Od počátku roku 2022 pracuje školská rada ve složení:

zástupce zřizovateleAndrea Fiurášková, Petr Rozsypal
zástupce rodičůSylva Růčková, Vojtěch Bajer (předseda)
zástupce školyJaroslava Kramolišová, Beata Kotulková

Aby mohla školská rada dobře fungovat, potřebuje znát názory na školu co možná nejširší skupiny. Nejen rodičů současných žáků, ale i těch, kteří z naší školy nedávno odešli. Může se také jednat přímo o názory a zkušenosti bývalých žáků školy. Chtěli byste něco změnit? Nebo vám naopak všechno vyhovuje? Nemusí jít jen o kritiku, ale třeba o náměty, kam by se škola mohla posouvat. Můžete se obracet přímo na kohokoliv ze členů školské rady nebo napište na tento email:

[email protected]

Členové školské rady se zavázali k mlčenlivosti, proto se kromě nich Vaše jméno nedozví.

Pokud si své názory nenecháte jen pro sebe, bude možné lépe diskutovat o tom, kam by škola mohla směřovat. Zajímá nás, co by podle vás bylo dobré změnit. Napište!