ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Výchovný koncert ZUŠ

13.11.2012 06:37

Děti prvního stupně si v pondělí, 5. a středu 7. listopadu, udělaly vzdělávací výlet do rožnovské ZUŠ.

Menší děti, včetně školkáčů, se sešly na koncertě s tématem „Dítě školou povinné“. Nejprve si všichni zopakovali, jaké předměty je ve škole čekají a kdo všechno kromě učitelů ve škole pracuje. Takže přišel  na řadu i pan školník, který nejen vše poměřil a překontroloval, ale také zahrál na trubku tak, že roztleskal celý sálJ Paní uklízečka chtěla uklízet, ale děti ji přemluvily, aby raději zahrála na klavír. A nemyslete si, došlo i na počítání – třeba v písničce dětského sboru, kdy měli malí diváci poznat, do kolika se vlastně v písni počítalo. Tanečníci zase publikum zavedli na hodiny tělocviku…

 

Třeťáci, čtverka a páťáci si ovšem v pondělí užili úplně jiný šálek kávy! Téma „Dopoledne s písničkou“ nejednomu posluchači doslova vyrazilo dech! Kdo by na tomto výchovném koncertě čekal housle, klavír a Debussyho, nejspíš by byl velmi překvapen. (jako jáJ)

Sice jsme hned na úvod byli uspokojeni duem akordeonů a klasičtější hudbou, ale hned na to vtančily na podium posluchačky tanečního oboru a představily velmi současný výrazový tanec. A moderna už koncertní sál neopustila. U keyboardu se střídala jedna šikovnější hráčka za druhou a připomínaly písně současné, ale i například Roxette z osmdesátých let nebo Guns´n´Roses…pro současné čtvrťáky vlastně možná „klasiku“…Absolutní vrchol koncertu pak připravila skupina Adama Fusky, která sál doslova zvedla ze židlí! A samotní rockeři – jako by to ani nebyli obyčejní kluci – si zasloužili náš bouřlivý potlesk a vynucený přídavek…Jen tak dál!

Pokud bude všechno výchovné takto zábavné, snad nikdo ze školy už nebude ani odcházetJ