ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Čtvrťáci na dopravním hřišti

14.10.2019 00:00
Teplé podzimní dny lákaly školáky trávit čas venku na sluníčku. To se povedlo 14.října dopoledne žákům  ze 4. třídy.
 Ti hned ráno s batohem a přilbou odjeli do Valašského Meziříčí na dopravní hřiště.
Tady nejdříve ukázali, zda umí jezdit na kole. Někteří nejistě, jiní suverénně
projížděli po vyznačených trasách. 
Byl čas probrat důležité dopravní značky, v teoretické výuce p.Graclík dále děti seznámil s povinným vybavením kola, poučil je, jak se mají chovat na silnici.
zdůraznil dodržování zásad bezpečnosti.
Znovu se jezdilo na kole. I když se všichni snažili dodržovat dopravní předpisy,
hlídat semafory a stopky, přesto došlo k dopravním přestupkům, a dokonce ke srážce cyklistů a následnému pádu. Zranění naštěstí nebylo vážné.
 Potom se v učebně znovu   opakovaly dopravní značky, řešily křižovatky a pak   nastal čas odchodu. Během zpáteční cesty se všichni shodli, že  si mnohé zopakovali a mnohému se naučili a že to bylo docela zábavné dopoledne, umocněné nádherným počasím.
Doufáme, že na jaře, v druhé části dopravní výchovy, čtvrťáci zúročí své nabyté znalosti a dovednosti, zvládnou testy a následně se pochlubí novým cyklistickým průkazem. Moc jim to přejeme.
Teplé podzimní dny lákaly školáky trávit čas venku na sluníčku. To se povedlo 14.října dopoledne žákům ze 4. třídy. Ti hned ráno s batohem a přilbou odjeli do Valašského Meziříčí na dopravní hřiště. Tady nejdříve ukázali, zda umí jezdit na kole. Někteří nejistě, jiní suverénně projížděli po vyznačených trasách. 
Byl čas probrat důležité dopravní značky, v teoretické výuce p. Graclík dále děti seznámil s povinným vybavením kola, poučil je, jak se mají chovat na silnici, zdůraznil dodržování zásad bezpečnosti. 
Znovu se jezdilo na kole. I když se všichni snažili dodržovat dopravní předpisy, hlídat semafory a stopky, přesto došlo k dopravním přestupkům, a dokonce ke srážce cyklistů a následnému pádu. Zranění naštěstí nebylo vážné. 
Potom se v učebně znovu   opakovaly dopravní značky, řešily křižovatky a pak nastal čas odchodu. Během zpáteční cesty se všichni shodli, že si mnohé zopakovali a mnohému se naučili a že to bylo docela zábavné dopoledne, umocněné nádherným počasím.
Doufáme, že na jaře, v druhé části dopravní výchovy, čtvrťáci zúročí své nabyté znalosti a dovednosti, zvládnou testy a následně se pochlubí novým cyklistickým průkazem. Moc jim to přejeme.
 
Mgr. H. Trefilová