V úterý 16. 6. 2026 se žáci 1. a 2. třídy vydali na dlouho očekávaný výlet do Planetária a Zoologické zahrady v Ostravě. Už od rána panovala mezi dětmi skvělá nálada a těšení se na společný výlet.
Nejprve naše cesta vedla do Planetária, kde pro nás byl připraven zajímavý program o vesmíru. Seznámili jsme se se souhvězdími a objevovali tajemství noční oblohy. Velkým zážitkem byla pohádka Do vesmíru se zvířátky, ve které nás provázeli ježek, krtek, myšák, sova a zajíc. Společně jsme s nimi putovali mezi planetami i souhvězdími a hravou formou se dozvěděli mnoho zajímavostí o vesmíru.
Po skončení programu jsme si ještě prohlédli expozice planetária, kde jsme si mohli zblízka prohlédnout různé modely a dozvědět se další zajímavé informace o vesmíru. Poté jsme si venku na čerstvém vzduchu dali svačinku a vydali se na další část našeho výletu.
Následovala návštěva Zoologické zahrady v Ostravě. Hned na začátku nás zaujal boj dvou jaků. Naštěstí vše dobře dopadlo – přicházející ošetřovatel jim dal krmení a souboj tak rychle skončil. V zoo jsme viděli spoustu dalších zajímavých zvířat, která zná snad každý, a proto byla návštěva pro všechny velmi atraktivní.
Nechybělo ani občerstvení a nákupy suvenýrů. Největší radost měly děti z plyšových zvířátek, která si odvážely jako památku na školní výlet.
Počasí nám přálo a celý výlet se velmi vydařil. Všichni jsme si ho užili.
Akce byla podpořena Fondem Zlínského kraje, sekcí rozvojové programy a krizové řízení, podpora škol a školských zařízení v oblasti prevence rizikových typů chování RP19-26DT1.
A co na výlet říkají děti?
„Hrála jsem si s kamarády, líbily se mi zebry a žirafy.“ Ellen z 1. třídy
„Nejvíce se mi líbily žirafy a koupila jsem si přívěšek.“ Karolína z 1. třídy
„Hráli jsme si s vodou, nakupovali a nejvíc se mi líbila žirafa.“ Adam z 1. třídy
„Dnešní den byl slunečný a zábavný. Nejvíce se mi líbily planety.“ Ondra z 2. třídy
„V Planetáriu se mi líbila pohádka se zvířátky a v ZOO zebry.“ Gabča z 2. třídy
„Byl to hezký výlet, viděla jsem pohádku o vesmíru, v ZOO se mi líbila zebra a koupila jsem si plyšáka.“ Joli z 2. třídy





