Předškoláci už mají za sebou sportovní dopoledne v tělocvičně a seznámení s panem učitelem Mgr. Miroslavem Šírou. Tentokrát si pro ně pan učitel připravil sportování na školním hřišti, na které se velmi těšili. Začali samozřejmě rozcvičkou a rozehřátím organismu. Následovaly zábavné závodivé hry ve třech družstvech, kdy děti využily různé nářadí nebo míče. Dále se učily technice hodu do dálky nebo na cíl. Vrcholem pro děti byl ale skok do dálky s rozběhem. Nejdřív se musely různými styly pořádně rozeskákat a pak už hurá na doskočiště do písku. Díky názornému vysvětlení pana učitele děti pochopily správnou techniku odrazu a všem se podařil i přeskok nízké překážky v písku. Nejraději by sportovaly ještě dál, ale čas pana učitele je vzácný a patří mu díky za to, s jakým zápalem se dětem věnoval.
