Přeskočit na obsah

Červnové výlety

       I když se zdálo, že nám červnové počasí nebude přát, nakonec se podařilo plánované výlety a vycházky zrealizovat. V úterý 2. června si děti z Rybiček vyjely autobusem do Rožnova. Tady si pochutnaly na zmrzlině a prohlédly si náměstí. Potom si pohrály v parku a nakrmily kačenky v jezírku.  9. června se Rybičky vydaly autobusem na Zákopčí. Tady je však zaskočil nečekaný silný déšť a obratem se musely vrátit. Druhý pokus v úterý 16. června byl již úspěšný. Prohlédly si pomník Charlotty Masarykové a pěšky se vydaly zpět. Povídaly si o přírodě, lesních zvířátkách i o myslivosti. Svačina a krásný výhled na Hutisko byly odměnou za absolvovanou cestu. 

Malé Berušky si vyrazily ve čtvrtek 18. června autobusem na Prostřední Bečvu. Zmrzlina na Pohodě jim v teplém dni přišla velmi vhod. Potom si mohly prohlédnout koně v ohradě a příjemně unavené se vrátily zase autobusem zpět.

Nejstarší děti ze třídy Žabiček si na svoji zmrzlinu došly pěšky Na Salaš v pondělí 8. června. Na počasí měly smůlu a výlet musely několikrát přeložit. Konečně se dočkaly a ve čtvrtek 18. června se vydaly autobusem také na Zákopčí. V příjemném prostředí u pomníku CH. Masarykové se posilnily svačinou a chvíli si zde pohrály. Tyto děti už zajímalo, kdo je ta paní a proč má u nás pomník. Některé zde byly na nedávné slavnosti s rodiči, proto jsme si o všem spolu popovídali. Předškoláci se také vydali zpět pěšky. Cestou se kromě poznávání přírody seznámily i s osobnostmi naší obce, spisovatelem J.F. Karasem a akademickým malířem Luďkem Majerem. Zašli jsme i  kousek směrem k lesu Čertův dům, ale čas nám nedovolil pokračovat. Některým dětem se možná i ulevilo…Čekala nás vyhlídka na Hutisko a okolí, která se snad nikdy nemůže omrzet. Už tradičně jme si ji zpestřili pohledem z dalekohledu. Výlety se zkrátka vydařily.