ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

ZLÍNSKÝ VORVAŇ 2012

15.11.2012 09:51

Tak tenhle vorvaň se nenachází někde ve zlínské ZOO /tak velký bazén tam ani nemají/, ale je to název soutěže základních škol Zlínského kraje v netradičních disciplínách. Když naše děti jedou na atletiku nebo na soutěž v kopané nebo vybíjené, je to všem jasné. Když se ale soutěžní disciplíny jmenují Utíkej, Káčo, utíkej, Člunkový běh, Boccia nebo Já za tebe, ty za mě, je to trochu oříšek. Hutiské děti jezdí na „Vorvaně“ téměř pravidelně od roku 2002, kdy se konal její první ročník. Takže vědí, že budou soutěžit v běhu s pneumatikou, v běhu kolem kuželů, skákání v pytli ve dvojicích a ten zvláštní název boccia je zjednodušená forma sportovní disciplíny pro zdravotně handicapované – obdoba francouzské hry s koulemi pétanque.

Letošní ročník se konal ve středu 14. listopadu. Podle pravidel tvoří soutěžní družstvo zástupci 3. – 8. ročníku. Naše družstvo tvořili tito žáci: Matyáš Nerád ze 3. třídy, Míša Stejskalová za 4. třídu, Dominika Vančurová z 5. třídy, z druhého stupně Tomáš Mičola – 6. třída, Martina Košařová – 7. třída a za 8. třídu Kuba Koliba, který byl zároveň kapitánem týmu. Z těchto tříd byli vybráni žáci,  kteří byli pro tento den jejich fanoušky. Všechny pak doprovodily paní učitelky Trefilová, Chumchalová a Chasáková.

Do Zlína se ve středu ráno sjelo celkem 33 družstev spolu se svými spolužáky, kteří je přijeli podpořit. Právě ve fandění se také mezi jednotlivými asi čtyřicetičlennými školními týmy soutěžilo. Od osmi do dvanácti hodin se sportovní hala proměnila v jeden velký kolektiv, který fandil všem, i když nejhlasitější byla každá skupina, když soutěžili ti jejich. Tančilo se i při kulturních vystoupeních, která si některé školy připravily.

A jak to letos dopadlo? Naše soutěžící družstvo sice nebylo mezi prvními šesti, ale nevrátili jsme se s prázdnou. Byli jsme jako škola odměněni za best image, tedy jako škola, která byla dobře oblečena, vyzdobena, skvěle fandila. 

Tak zase příští rok!

 

Děkujeme Obecnímu úřadu za poskytnutí příspěvku na dopravu.