ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

ZÁVOD VŠESTRANNOSTI MLÁDEŽE 2018

05.06.2018 10:44

Ve středu 23. května 2018 proběhl další ročník závodu všestrannosti pro žáky 7. tříd. Jako předchozí ročníky i tento zorganizovali pro žáky Rožnova pod Radhoštěm i žáky okolních škol pracovníci Městské policie. Start i cíl byly u zimního stadionu, kde byla základna všech soutěžících i diváků. Celkem se soutěže zúčastnilo 14 čtyřčlenných týmů. Jeden z nich tvořili i sedmáci hutiské školy. Byli to Míša Zezulková, Lucka Bělunková, Radim Jašek a Martin V. Nový. Družstvo vstupovalo do soutěže s respektem. Všichni totiž zastupovali své spolužáky, kteří buď onemocněli nebo závodili na atletických závodech / termíny obou závodů se nám bohužel sešly /.

S blížícím se startem nervozita narůstala. Skokanský můstek byl na dohled a výběh nahoru po schodech směrem na Hradisko je postrachem každého ročníku. Naše družstvo s sebou mělo ale podporu – své spolužáky, kteří nesoutěžili. A tak za jejich mohutného podporování vyrazili na trať.

Ta vedla na vrcholek Hradisko a další okolní pahorky. Závodníci také museli překonat Bečvu – jednou na laně a podruhé na lanovce.

Letos se na organizaci závodu podílel oddíl biatlonu Rožnov a Středisko volného času. Závodníci proto mohli střílet z profesionálních biatlonových zbraní nebo na historickém stanovišti zkoušeli střílet z luku nebo z kuše.

Trať byla opravdu náročná a chlapci a děvčata z Hutiska přiběhli do cíle vyčerpaní, ale šťastní, že to mají za sebou. Nebylo důležité, že skončili na konci výsledkové listiny. Modrý náramek, který dostali všichni soutěžící, jim bude připomínat to veliké úsilí, které museli vynaložit na zdolání těžké tratě. Děkujeme jim za reprezentaci naší školy.

 

Mgr. Dana Chasáková