ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Výlet z pohledu žáka páté třídy

26.06.2019 14:01

Jednoho všedního dne nám naše paní učitelka řekla: ,,Pojedeme na školní výlet do Frenštátu pod Radhoštěm, do záchranné stanice a na naučnou stezku v Bartošovicích.“

Nastal den výletu a my autobusem dojeli k zámečku v Bartošovicích. Autobus zastavil a všichni vystoupili na štěrkem zpevněnou plochu před zámečkem. Odtud jsme vyrazili na naučnou stezku. Šli jsme po asfaltové cestě ozdobené po stranách topoly. Po této cestě čas ubíhal rychle do té doby, než jsme dorazili k poli, a pak se stalo to, co nikdo nečekal. Nevěděli jsme my ani paní učitelky kudy dál, ale nakonec paní učitelka Škrabalová našla na cestě značku, která ukazovala na úzkou pěšinu vyšlapanou v poli, po které jsme se následně vydali. U třetí naučné tabule, která byla za vyšlapanou pěšinkou, se k nám přidali komáři. Většina holek začala pištět a někteří z toho měli legraci. Ale legrace je přešla, když zjistili, že komáři letí s námi. A poté jsme vstoupili do sluncem prosvíceného lesa, ve kterém nás komáři neustále pronásledovali. Ale ani na poli jsme se jich nezbavili. Všichni doštípaní a unavení jsme se loudavým krokem trmáceli dalším lesem. Ani v tomhle lese jsme se jich nezbavili. Poté jsme vešli na pěšinu mezi dvěma rybníky. V jednom rybníku jsme viděli dokonce labutě, ale kvůli komárům jsme se nezastavovali, a šli jsme dál. Nato jsme odbočili na ještě užší chodník, na kterém nás cesta stočila doprava mezi kopřivy. Hodně z nás bylo popálených od kopřiv a poštípaných od komárů, ale my to nevzdali a šli dál. Až jsme uviděli stavidlo, věděli jsme, že jsme blízko cíle. Poté jsme uviděli hospodářský objekt a sem tam nějaké domky. Brzy nato jsme byli pod největším platanem v Česku v zámecké zahradě, kde jsme posvačili a nabrali síly k pokračování.

Tato část výletu se mi moc líbila, až na ty komáry, kteří nás poštípali a kopřivy, které nás popálily. Ale na druhou stranu jsme byli o něco málo zdravější. Také musím ocenit mého spolužáka Vojtu Marka, který i po úrazu s kolenem to celé ušel a odvážně došel do cíle.

Michut J.- 5.tř.