ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Výlet do Prahy

01.10.2019 00:00

Po branném závodě, který proběhl v pátek 27. září, se deváťáci upnuli k jednomu důležitému termínu – k úterý 1. října 2019, kdy podle plánu měli odjet z rožnovského nádraží na „velkou cestu“. Čekala je třídenní exkurze do Prahy. Někteří tam jeli poprvé, a tak byli plní očekávání. A nejen oni. Všichni deváťáci přemýšleli, jak si to v Praze užijí, jestli vůbec půjdou spát, koho známého v hlavním městě potkají … My učitelé máme trochu jiné starosti a myšlenky. Aby všechno, co bylo naplánováno, vyšlo. Aby se nic nikomu nestalo a nikdo se neztratil. V tom mně jako třídní učitelce pomohli velkou mírou kolegové Petr Urda a Šárka Gajová. Chci jim za to velmi poděkovat.

Teď bych mohla popisovat jednotlivé dny, jak probíhaly, co jsme všechno viděli. Ale možná bude lepší citovat z některých slohových úkolů, které žáci deváté třídy na toto téma napsali.

 

Nejvíce mě zaujala katedrála sv. Víta a taky se mi líbily zahrady Pražského hradu. Po náročné prohlídce jsme byli všichni unavení a hlavně hladoví. Metrem jsme dojeli na Flóru a šli se najíst. Kvůli dešti už jsme nestihli Národní technické muzeum, ale i tak jsme toho ve středu viděli hodně..

/Eliška Nováková/

Ve vlaku v kupé byla sranda. Povídali jsme si, poslouchali písničky a najednou jsme byli v Praze. Šli jsme si uložit věci do hotelu Prokopka a začali jsme chodit – hodně chodit! Nejdříve jsme šli na Karlův most a taky jsme byli v muzeu Karlova mostu. A taky na palubě lodi při projížďce po Vltavě.

/Petr Juříček/

Poslední den jsme vstávali v 7.00 na snídani a 8.30 jsme odjížděli tramvají na Hlavní nádraží. Tam jsme si uložili zavazadla a metrem odjeli na Václavské náměstí do Národního muzea. V Národním muzeu jsme viděli různé sochy a památky a výstavu o letcích z druhé světové války. Po prohlídce jsme odjeli zpět na Hlavní nádraží, kde jsme měli asi hodinu a půl rozchod. V 13.20 nám odjížděl vlak zpátky domů. Výlet se mi líbil a ještě bych v Praze zůstal.

/David Liďák/

Tento výlet byl úplně ten nejlepší, protože se mi splnily moje sny a jsem hrozně moc ráda, že jsem mohla jet a dozvědět se tolik zajímavých věcí a vidět tolik soch a tolik nádhery, jakou Praha skrývá. Děkuju moc za tento výlet!

/Lucka Bělunková/

Mgr. Dana Chasáková