ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Únor v MŠ

21.03.2017 19:31

Únor bílý - pole sílí


Tato stará pranostika se letos vyplnila a únor byl opravdu mrazivý a bílý. Děti si opět užily i tento měsíc sněhové nadílky a navíc i slunečného počasí. Takže opět se na zahradě bobovalo, válelo ve sněhu a stavělo. Na vycházkách do lesa děti pozorovaly stopy zvěře ve sněhu, nakoukly do krmelce, co všechno myslivci zvířátkům nosí, aby v zimě netrpěla hlady. A že tam toho opravdu bylo (jablka, sušené jeřabiny, kaštany, oves, seno, letnina - usušené větve lípy, javoru atd.). Naši myslivci opravdu na zvířátka nezapomínají. Za to jim musíme poděkovat. Na procházce lesem jsme mohli několikrát u krmelce pozorovat srnky. Pro děti je to vždy velký zážitek a jsou dokonce ochotny být i chvilku tiše, aby srnečky nevyplašily.

V únoru navštívily naši školku dvě studentky (budoucí p. učitelky), které se seznamovaly s prací učitelek MŠ. Pro děti to byla příjemná změna a pro děvčata zkušenost, že práce učitelky MŠ není o tom, že si učitelky ve školce s dětmi pouze hrají, ale je to práce náročná, zodpovědná a kreativní.

Čtrnáctidenní praxe uběhla jako voda a děvčata se s dětmi rozloučila formou maňáskového divadla, kdy dětem zahrála několik známých pohádek a toto nevšední divadlo se dětem moc líbilo.

Ve školce jsme se připravovali na " Masopust ". Děti si po celý týden vyráběly různé papírové masky, učily se o masopustu písničky a básničky. A také se při hudbě tancovalo, rejdilo a naše nejmenší děti si společně s paní učitelkou připravily "kočičí bál".

Poslední neděli v měsíci únoru proběhl v tělocvičně ZŠ tradiční "Maškarní karneval". Na děti zde čekaly soutěže, hudba k tanci i poslechu, občerstvení-sladké i slané. V rytmu diska se tu vlnilo plno princezen, víl, princů, vodníků a dalších pohádkových postav. Dětem to opravdu slušelo, prostě karneval se vydařil.

Renáta Mikulenková