ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

STUDIJNÍ ZÁJEZD LONDÝN-PAŘÍŽ

26.06.2014 08:30

Měsíc se sešel s měsícem, den se sešel se dnem a je tu úterý 17. června 6:30 ráno a před školou je neobvyklý ruch. To někteří žáci II. stupně Zš jedou na studijní zájezd do hlavního město Velké Británie a Severního Irska- do Londýna a do hlavního města Francie- Paříže. Nasedli jsme do autobusu, po cestě jsme nabrali ještě nějaké žáky ze Zš Zachar v Kroměříži a vyjeli jsme na dlouhou, únavnou cestu.

Jeli jsme přes Prahu, Německo, Belgii do francouzského Calais kde jsme nasedli na trajekt a přeplavili se do anglického Doweru a autobusem dojeli do kouzelného Londýna. Cesta trvala dlouhých 24 hodin, ale zvládli jsme to výborně.

            První den jsme strávili prohlídkou těchto památek: Tower of London, Tower Bridge, londýnská radnice, HMS Balfast, Globe Theatre, Shard, Millenium Bridge a katedrála sv. Pavla. Během prohlídek jsme se i projeli londýnských červeným, dvoupatrovým autobusem tzv. doudle-deckerem. Poté jsme se rozdělili na 3 skupiny: první jela na prohlídku stadionu Chelsea, druhá jela na prohlídku muzea voskových figurýn a třetí do Natural History Museum. Nakonec jsme se sešli na Covent Garden kde jsme měli rozchod a odjeli jsme k „náhradním rodinám“.

            Druhý den jsme začali úchvatnou projížďkou na londýnském oku (London Eye), poté jsme si prohlédli Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, park Sv. Jamese, Buckinghamský palác (sídlo královny Alžběty II.) Piccadely Circus, Trafalgar Square, Downing Street a odjeli jsme na Greenwich kde jsme se vyfotili u nultého poledníku a jeli jsme na noc k „náhradním rodinám“.

            Třetí den jsme odjeli z Londýna, ale ve Velké Británii jsme ještě zústali. Jeli jsme do malebného městečka Rochester a poté do Leeds Castle kde jsme si mohli prohlédnou hrad, zahrady, projít se bludištěm, koupit si tzv. fisch and chips a jeli jsme na trajekt do Calais. Poblíž Calais jsme přespali v hotelu F1.

            Brzo ráno už všichni netrpělivě čekali u autobusu, protože jsme odjížděli do města měst – do Paříže. V Paříží jsme si vyšli na světoznámou Eiffelovku, podívali se na Notre Dame, na Louvre a na konec náročného dne jsme se projeji lodí na řece Seině a obdivovali krásná místa Paříže z řeky.

            Po projížďce na řece jsme zamávali Paříži a jeli jsme směr ČR. V Kroměříži nás opustili naši spolucestovatelé s kterými jsme se během cesty dobře skamarádili. A poté jsme jeli na Hutisko-Solanec , kde nás netrpělivě čekali naši rodiče s otevřenou náručí.

            Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se zúčastnili tohoto výletu za skvělou atmosféru a zvláště bych chtěl poděkovat p.uč. Ludmile Křenkové za organizace a dohled na zájezdu .

            Poté bych chtěl poděkovat  Základní a Mateřské škole a Obecnímu úřadu za podporu v této akci.                             Děkujeme! Thank you!

 

 

                                                                       Za celý kolektiv        -Leoš Cáb-