ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Soláněk se Strunkou na Staroměstském náměstí

23.12.2017 17:18

Tradičně se na Mikulášském jarmarku, spojeném s rozsvěcováním vánočního stromu v naší obci v oblasti kulturního vystoupení podílí i soubor Soláněk. I letos tomu nebylo jinak. Ale kromě toho týden na to, 10. prosince starší skupina Soláňku společně s cimbálovou muzikou Strunka měli možnost vystoupit v kulturním programu v rámci adventních trhů také na Staroměstském náměstí v Praze.

V neděli v 8 hodin ráno se celá skupina rozjela od školy rovnou ku Praze. Nástroje v kufru, kroje na ramínkách, v batůžkách pořádná svačina od maminek a kapesné na útratu. Celou cestu nás příjemně doprovázelo sluníčko, i když venkovní teplota byla ryze zimní. Po příjezdu do Prahy jsme obešli Staroměstské náměstí, prošli se po Karlově mostě a vyšlápli si na Pražský hrad. Tam se děti podívaly na panorama našeho hlavního města a protože nahoře pořádně vyfukovalo a začalo sněžit, namířili jsme si to zase rychle zpátky na Staroměstské náměstí. „Prodrat“ se přeplněným Karlovým mostem na druhou stranu vyžadovalo být pořád ve střehu, aby se nikdo neztratil. Na Staroměstském náměstí, kde byla také hlava na hlavě, si děti nakoupily něco málo domů, podívaly jsme se na bohatě nazdobený a nasvícený vánoční strom a už bylo načase se jít strojit do krojů na večerní vystoupení.

O půl sedmé už děcka netrpělivě čekaly za krásně ozdobeným podiem, kdy na ně přijde řada. Za pásmo „Když jsem chodil do školy“ a pásmo valašských koled si tanečníci i muzika zaslouží velkou pochvalu, protože se jim jejich vystoupení velice vydařilo, což bylo znát i na závěrečném bouřlivém potlesku i ohlasech přítomných. A potom už hurá domů.

Na dobré náladě nám však trochu ubrala neopravitelná porucha autobusu, kdy jsme 50 km za Prahou uvízli na výjezdu z dálnice. Takže místo plánovaného příjezdu někdy po půlnoci jsme následující 4 hodiny seděli autobuse a čekali na náhradní dopravu a domů jsme dorazili po páté ráno. Ale naštěstí všichni v pořádku. Inu, člověk míní a technika mění.

Marcela Cabáková