ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Slavnostní otevření školky

03.09.2011 14:00

Léto a prázdniny jsou nenávratně pryč a naše ratolesti opět nastupují do škol a školek. Některé děti se již nemohou dočkat, až se po prázdninách vrátí do MŠ.

 Letošní prázdniny jsme využili k dokončení a přestěhování MŠ do budovy ZŠ a také k renovaci školních zahrad. Na naše nejmenší čeká v nové školce velké překvapení – nový nábytek, barevně vymalované třídy s pohádkovými motivy na stěnách, závěsné houpačky, nová elektronika a plno nových hraček. Stručně řečeno – krásná, moderní, barevná školička a také zrekonstruované školní zahrady se 7 novými hracími prvky.

Celkový stav staré budovy MŠ již neodpovídal hygienickým normám a vnitřní zařízení staré 35 let bylo nevyhovující a značně opotřebované. Při vstupu do MŠ působilo celkové prostředí depresivně, proto bylo nutné co nejrychleji dokončit nově zrekonstruovanou školku a vše potřebné přestěhovat do nových prostor ZŠ. Také školní zahrady nesplňovaly evropské normy a „volaly“ po rekonstrukci.

Přípravné práce probíhaly v nové školce již od června – vrtalo se, sekalo, natíralo, malovalo, montoval se nábytek apod. Přesto, že při úklidových pracích pomohla zaměstnankyním MŠ jen hrstička maminek, zvládly to skvěle. Začátkem srpna se začalo „balit“ ve staré budově MŠ. Všechny prostory byly během týdne vyklizeny a desítky a desítky krabic se vším potřebným byly převezeny. Zdálo by se, že půlka práce je hotova, ale vše perfektně promyslet, roztřídit, urovnat, uklidit a vykouzlit příjemné prostředí pro naše nejmenší byl úkol nelehký.

I když vše bylo celkově náročné a obětovala jsem stěhování celé prázdniny, z hotové školky mám velkou radost, protože vypadá přesně podle mých představ. Myslím si, že je opravdu pohádková a dětem se bude líbit.

Ráda bych poděkovala zřizovateli za vstřícnost a pomoc při dokončovacích pracích, dále všem zaměstnancům MŠ, zaměstnancům i brigádníkům OÚ, panu školníkovi, několika rodičům, předsedkyni klubu důchodců, prostě všem, kteří pomáhali s dokončovacími pracemi.

Velké poděkování patří sponzorům za věcné dary a pomoc při zhotovování polic, věšáků, opravě nábytku, lehátek, šití závěsů, pokládání koberců, lepení zrcadel a bezpečnostních fólií apod. Také nesmím zapomenout poděkovat nábytkářské firmě Bobík, které se podařilo v krátké době vybavit celou školku novým, kvalitním a pěkným nábytkem. Díky rychlému vybavení školky nábytkem bylo celé stěhování plynulé a proběhlo v klidu s časovým předstihem. Společnými silami se nám podařilo vybudovat hezkou a moderní školku, která bude jistě patřit k nejhezčím v okolí.

A co popřát na závěr? Aby se děti v nové školičce cítily jako v pohádce!

Slavnostní otevření nové mateřské školky proběhlo v sobotu 3. září 2011 ve 14.00 hod. Fotografie ze slavnostního otevření si můžete prohlédnout ve fotogalerii.