ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Školka plná sluníček

27.08.2012 09:52

 

Poslední květnový den jsme pro děti ve školce připravili „sluníčkový den“. Od rána se všichni scházeli oblečeni do sluníčkových barev a z obou tříd se ozývaly písničky a básničky o sluníčku.

            Předškoláci hned po svačince navštívili „Karasovu obecní knihovnu“, kde je přivítala paní knihovnice Mgr. M.Fajkusová. V letošním školním roce to již byla třetí návštěva knihovny, paní knihovnice si vždy pro děti připraví zajímavé vyprávění, různé úkoly a děti se do knihovny moc těší. Po příchodu jsme vyzdobili celou knihovnu sluníčky zhotovenými z netradičního materiálu a po několika písničkách je čekal první úkol, kdy měly v knihách vyhledávat obrázek sluníčka. To, že v některých knihách děti obrázek sluníčka  nenašly, jim vůbec nevadilo, protože objevily spoustu dalších zajímavostí.

            V naší školce máme obě třídy vybaveny spoustou dětských knih, nad kterými si děti rády povídají a ze kterých jim paní učitelky každý den čtou různé pohádky nebo příběhy na pokračování. Snažíme se u dětí vytvořit kladný vztah ke knihám a také věnujeme hodně času předčtenářské průpravě. Návštěvu knihovny jsme tentokrát spojili s oslavou MDD.

            Před budovou školy na nás čekali i „maláčci“ a sluníčkové zábavné dopoledne mohlo začít. Děti převážely na odrážedlech berušky, pomocí balančních sad přenášely „sluníčka“ a  chodník před školou vyzdobily svými kresbami. Nechyběly ani básničky a tanečky a nakonec každé z dětí poslalo sluníčku své přání formou bublinek z bublifuku. Za své skvělé výkony byly děti odměněny diplomy a sluníčkovým lízátkem. Paní Fajkusová rozdala každému z dětí omalovánky s pastelkami a závěrečné společné foto ukončilo celou akci.

            Oslavy Dne dětí pokračovaly i následující den, kdy členky Klubu důchodců přinesly dětem k MDD drobné dárečky a děti zhlédly divadelní představení „Z pohádky do pohádky s Budulínkem“. Pak nás čekal slavnostní oběd a balíčky plné sladkostí od paní kuchařky. Děti si z tohoto dne odnesly spoustu zážitků a byly spokojené.

            Poděkování patří všem, kteří se na přípravě a organizaci celé akce podíleli a dětem udělali velkou radost.

 

                                                                                                          Dana Klimková

                                                                                                          ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec