ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Říjen v MŠ

01.11.2015 19:00

Divadlo

Ve středu 7.10. zavítalo do naší MŠ divadlo z Přerova s pohádkou "Kykyryky", kde se naše děti mohly na chvíli stát opravdovými herci a aktivně se zapojit do děje pohádky. Nejen, že se pobavily, také se mnohé naučily a odnesly si krásný pohádkový zážitek i domů.


Vítání občánků

V neděli 18.10. proběhlo na obecním úřadě vítání nově narozených občánků, kde některé předškolní děti vystupovaly s nacvičeným pásmem básní a písní pro potěšení maminek, tatínků a jiných hostů, kteří se zde sešli, aby své ratolesti přivítali do naší krásné vesničky Hutisko-Solanec. Odměnou pro děti byly úsměvy přítomných a potlesk.


Den s kuchařem

V úterý 13.10. nás v MŠ překvapil svou návštěvou mistr kuchař, který společně s naším týmem kuchařek obohatil jídelníček o nové recepty zdravé výživy. Děti si tento den pochutnaly na polévce "bílá paní z podhradí" a těstovinách vodníka Česílka. Pan kuchař dětem vysvětlil, jak je důležitá zelenina ve stravě a naši maláčci mu "uvařili" zeleninovou polévku a brambory a na památku věnovali vodníka Česílka, zhotoveného ze zeleniny a netradičního materiálu. Dětičky v MŠ si také zahrály na opravdové kuchaře a předškoláci si upekli jablkový závin, maláčci mrkvové šátečky.


Sběr papíru

Ve dnech 19. - 23.10. proběhl v naší ZŠ a MŠ sběr papíru. Děti pochopily, jak je důležité sbírat starý papír, který se recykluje a tak opět přispěly k ochraně životního prostředí.


Den stromů 20.10.

Už od rána jsme si s dětmi povídali o stromech, keřích a jak je pro nás důležité chránit přírodu. V 10 hodin dopoledne jsme si prohlédli s průvodkyní naši nově založenou zahradu. Společně s dětmi jsme
procházeli zahradou, kde máme založený ovocný sad, bylinkovou zahrádku, ale i vzrostlé jiné volně rostoucí stromy.  V hale ZŠ si děti prohlédly vernisáž ke dni stromů, kde měly možnost vidět i své
výtvarné práce. Zároveň proběhla soutěž o nejkrásnější jablíčko.


Uspávání broučků

Zima ještě nezačala, ale příroda se už na ni pomalu chystá. Je čas uspat broučky. Ve čvrtek 22.10. v 18:30 hodin se před ZŠ a MŠ sešly děti  nejrozmanitějších kostýmech broučků a berušek za doprovodu svých rodičů. Protože byla už tma, svítily si na cestu lampióny. Pomalu jsme se vydali směrem ke koupališti, kde na ně čekalo překvapení v podobě pohádky. Pro všechny děti bylo připraveno občerstvení a malý dáreček.

                                                                                              Zuzana Pavlátová