ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Říjen v MŠ

03.11.2012 17:56

 Uplynul pouhý týden od poslední pohádky a už tu máme další...hned v pondělí, 1.10., divadélko z Přerova zavítalo do naší školičky. Pohádka „Jak si Vítek zasloužil princeznu“ byla veselá i smutná, taky trošku strašidelná, ale hlavně, pro děti, poučná, inspirativní a nádherně pohádková.

                    V neděli, 7. 10., malá hrstka dětí přivítala na Obecním úřadě v Hutisku-Sol. naše nově narozené občánky. 8 miminek, maminky, tatínci a jiní hosté se sešli, aby uvedli své nejmenší do života. Děti z MŠ toto milé setkání obohatily pásmem písniček a básniček s miminkovou tématikou. Jako vždy sklidily velký potlesk a krásné úsměvy přítomných.

                     V úterý, 23. 10., navštívily obě třídy MŠ zubní ordinaci v obci, aby jim byla provedena pravidelná stomatologická prohlídka. Děti byly statečné a některé z nich se dokonce daly na místě ošetřit.

                      A konečně je tady vysněné „uspávání broučků“. Ve středu, 24. 10., se téměř celá škola, MŠ, rodiče, příbuzní a hosté sešli v 16.30 v tělocvičně naší ZŠ. Proběhla zde AKADEMIE , kterou si paní učitelky, spolu s dětmi připravily v uplynulých týdnech. Akci zahájili naši „maláčci“ z MŠ. Potěšili nás velmi milou básničkou a písničkou o berušce. Starší „předškoláčci“ se proměnili v mravenečky, zarecitovali a pohybově ztvárnili píseň Mravenec jde travou. A následovalo hudebně-pohybové „šou“ žáků ZŠ. Velký potlesk byl malou odměnou za snahu všech. Všichni přítomní se pak přesunuli ven, kde byla pod dozorem nejstarších žáků připravena různá stanoviště s méně, či více náročnými úkoly. Děti plnily úkoly a dostávaly razítka. Pokud vše zvládly, čekalo je v místní knihovně sladké překvapení.Spolu s rodiči si pak rozsvítili lampionky a pomalu se rozešli k domovům.

                       V závěru měsíce, 29. 10., nás čeká „vánoční fotografování“ v MŠ.

 

                                                                                                        G. Prášilová