ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Poznej a chraň - ekologická soutěž

29.03.2017 19:49

   Vsetínské Alcedo uspořádalo 28. 3. ekologickou soutěž a naši školu reprezentovalo 15 žáků z 6. a 7.třídy.                                                                                                  

Okresní kolo přírodovědné ekologické soutěže, pořádané ekocentrem Čtyřlístek, letos na téma - ochrana přírody ve Zlínském Kraji.
Soutěžila tříčlenná družstva ze 6. a 7. třídy, za úkol měly děti určit rostliny a živočichy na tzv. poznávačce a dále dostaly poměrně obsáhlý test zaměřený na pojmy z ekologie a na praktické znalosti týkající se nejen CHKO Beskydy. S sebou děti vezly nepovinný úkol, což byl plakát - opět na téma ochrana přírody ve Zlínském Kraji. Do Vsetína jsme cestovali autobusem a vlakem, soutěž začínala v 9 hodin, ukončení s vyhlášením výsledků proběhlo asi ve 12,30 a zpátky na Hutisko jsme dorazili ve 14,30.

Tým 7. třídy (Kristýna Honcová, Petra Vančurová a Zuzana Ostřanská) se umístil na krásném 3. místě a postupuje tak dále do krajského kola, které se bude konat příští měsíc ve Zlíně. Chválíme a gratulujeme a naše radost je o to větší, že se líbily i plakáty, a to právě plakát tohoto týmu a plakát týmu opět ze 7. třídy (Michaela Stejskalová, Terezie Vašutová a Filip Pastorek). Tyto plakáty byly vybrány mezi třemi nejlepšími a poputují na výstavu do Zlína.


 Počasí bylo nad očekávání a všechny děti si po celodenním výkonu zasloužili zmrzlinu. Dozvěděli jsme se něco nového z přírody a zkusili poměřit síly s jinými školami. Příští rok se vypravíme zas.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Mgr. Jana Škrabalová