ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Postřehy žáků 9. třídy

08.11.2012 16:24

V rámci předmětu Volba povolání navštívili devátou třídu zástupci Střední školy oděvní a služeb z Vizovic. Zde si můžete přečíst tři postřehy.

 

Lenka Ličková

 

Dne 2.11.2012 nás devátou třídu navštívili zástupci ze Střední školy oděvní a služeb z Vizovic. Navštívily nás tři žákyně, každá z jiného oboru a jedna zástupkyně z pedagogického sboru, paní učitelka Solanská. Na začátku jsem se já a Karolína Nováková přihlásily jako dobrovolnice. Jedna slečna , která studovala na oboru kadeřník/ce , mi začala upravovat vlasy a druhá slečna začala líčit Káju. Mezi tím než nás slečny studentky upravily, tak nás p.uč. Solánská informovala o této škole. Dozvěděli jsme se, jaké obory na této škole můžeme vystudovat , podmínky přijetí, jak probíhá praxe ale také informace o internátu. V průběhu této ,,přednášky'' jsme se samozřejmě mohli ptát na různé dotazy. Po sdělení všech informací měla slečna studující kosmetičku na líčené dvě z nás ( Káju a Terku)  a já jsem měla účes také hotový. Musím říct , že jsem byla velice překvapena, samozřejmě v dobrém slova smyslu. P.uč. Solanskou napadlo , že když mají ještě čas tak, že mě slečna "kosmetička" nalíčí. Kdybych měla takovou nadstandardní péči každý školní den, to by bylo super. Jsme velice rádi, že nás navštívily a informovaly nás. :)

 

 

Návštěva z Vizovic - Karolína Nováková       

                                                                                              

2.11.2012  se za námi deváťáky přijely podívat tři studentky a jedna paní učitelka ze Střední školy oděvní a služeb z Vizovic.Jedna slečna byla z oboru kosmetické služby, druhá z oboru kadeřník a třetí z oboru fotograf.

Jelikož si studentky přinesly své pomůcky, tak si slečny vzaly některé z našich holek a začaly je upravovat.Dvě z nás holek byly krásně namalované a jedna k tomu i učesaná.Jde vidět, že slečny tato škola,práce a vše, co se učí, baví, protože jak nás upravily, bylo opravdu hezké.

Také jsme se mohli zeptat na otázky, které nás zajímaly.I když jich nebylo mnoho, o přestávce jsme se převážně holky začaly vyptávat.

Tyto práce co nám slečny z Vizovic ukázaly, jsou opravdu zajímavé a myslím si, že některé z nás by i lákalo se na tuto školu vydat.

 

 

Návštěva Střední školy oděvní a služeb Vizovice - Adéla Třetinová


Dne 2.11.2012 nás navštívila paní učitelka Solanská a tři žákyně ze Střední školy oděvní a služeb Vizovice. Každá žákyně byla z jednoho oboru. Jako první se nám představila paní Solanská a řekla nám základní informace. Poté paní Solanská oznámila, že slečna, která studuje na oboru kadeřnice někoho učeše a slečna, která studuje na oboru kosmetička někoho namaluje. Jako dobrovolnice se přihlásily spolužačky Lenka a Karolína. Žákyně ze střední školy si je vzaly na starost a začaly je upravovat. Lenka si nechala upravovat vlasy a Karolína se nechala namalovat. Mezitím nám paní Solanská vyprávěla o škole. Vyprávěla nám, kolik je tam oborů, podmínky pro přijetí na školu, o praxích studentů atd.. Poté nám ukazovala fotografie z praxe oborů. Karolína byla již hotová s malováním, tak se ještě nechala jako dobrovolnice namalovat spolužačka Tereza.  Až dokončila svůj výklad přišla na řadu slečna, která studuje na oboru fotografka. Říkala nám základní informace o svém obo ru. Pak nám ukázala svůj fotoaparát Nikon. Během přednášky jsme mohli pokládat jakékoliv dotazy. Lenka byla již hotová s účesem, a tak paní Solanská navrhla, aby to měla kompletní, tak ať ji ještě slečna namaluje. Pak už návštěva odjela. Tahle návštěva ze střední školy mě opravdu zaujala. Paní Solanská nám řekla a ukázala opravdu zajímavé věci. Žákyně ze střední školy také předvedly dobrou práci. Lenka měla opravdu krásný účes a byla opravdu hezky namalovaná, společně s ní byly i krásně namalovány Karolína a Tereza.