ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Osmička na výletě

21.06.2019 06:54

Tak i osmá třída se dočkala. V pondělí ráno 10. června jsme se sešli na hutiské autobusové zastávce. Chtěli jsme se dostat do cíle našeho třídního výletu – na Penzión Lúka ve Velkých Karlovicích. Předpověď počasí byla velmi příznivá, proto se všichni těšili, jak si to užijí. V autobuse bylo už dost plno, a tak jsme byli rádi, že jsme mohli vůbec nastoupit. Cesta netrvala příliš dlouho a asi po půlhodině jsme stanuli před budovou, kde jsme měli strávit příští necelé dva dny. Po rozdělení do pokojů, vybalení a „zabydlení“ jsme se sešli před budovou, abychom poznali i okolí. Byla tam dost velká louka, která se stala zároveň hřištěm, protože nejoblíbenější hrou osmáků se staly VLAJKY. Bylo to vlastně jakési ohleduplnější ragby.

Odpoledne jsme se vydali na Soláň na delší procházku. Sluníčko nemilosrdně pálilo, a tak jsme se po osvěžení na Čartáku vydali nazpět svižným krokem na „základnu“. Po odpočinku na pokojích jsme se opět věnovali sportu a chystání na večerní program. Konkrétně na opékání a na improvizovanou diskotéku. Vše nakonec proběhlo. Večerka byla přiměřeně pozdě, ale někteří pořád ne a ne pochopit, že mají jít skutečně spát. Však na druhý den bylo poznat, kdo to s „ponocováním“ přehnal, když se na snídani připlížily postavy, jejichž řeč těla dávala jasně najevo, jakou činností by se zabývali nejraději…

K návratu domů jsme opět využili autobus. Někteří žáci vystupovali už dříve, ale ta hlavní (snad spokojená) skupina vystoupila na hutiské návsi. Bylo úterý odpoledne, a tak se nadcházející den museli vrátit do školní reality.

Mgr. Dana Chasáková