ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Návštěva na střední škole

30.11.2011 17:53

Dne 11.11. se 10 žáků sedmého, osmého a devátého ročníku naší školy účastnilo exkurze pod názvem Řemeslo – návrat ke kořenům, pořádanou krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje. Nejdřív jsme navštívili Střední školu informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově pod Radhoštěm, kde si kluci mohli prohlédnout dílny a účastnit se i soutěže zručností, zatímco holky se podívaly do učebně pro prodavačky a vyzkoušely si tvorbu dekorace. V soutěži o nejhezčí kytičku – dekoraci na dárek vyhrála naše žákyně Markéta Vičanová. Také jsme si prohlédli i pracoviště budoucích kadeřnic. Žáci získali lepší informace pro rozhodování o svém budoucím povolání a možnostech studia na odborných školách. Pak jsme navštívili závod Retigo, kde si žáci mohli prohlédnout výrobu konvektomatů, zažít si atmosféru příjemného pracovního prostředí a dozvědět se, co to komplikované slovo: konvektomat vlastně znamená. Celá akce měla u žáků úspěch a někteří si možná i uvědomili, že učit se vyplatí – nejen kvůli známkám, ale i proto, aby se v budoucnosti mohli věnovat tomu, co je baví. Protože i prospěch na ZŠ rozhoduje o jejich přijetí na obory, po kterých touží.