ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Naše třídní tlačenice Prahou

24.10.2018 20:25

     A bylo to tu. Byl čtvrtek ráno. Doposud nervózní já, zda jsem něco nezapomněla, jsem zabočila za roh a vešla na vlakové nádraží v Rožnově pod Radhoštěm, kde jsem se přivítala s kamarádkou. Po chvíli jsme nastoupili do vlaku jedoucího směr Valašské Meziříčí. Usadili jsme se a čekali na poslední pasažéry. Následně jsme dostali kartičku s informacemi ohledně hotelu.  Vlak se rozjel. Za okny se míhala krajina okolních měst a vesnic jako rozmazaný film. Vlak přijel do Valašského Meziříčí a my museli přestoupit na druhý vlak, který měl namířeno přímo do Prahy. Usadili jsme se v šestičlenném kupéčku a čekali. Vlak se opět rozjel a my věděli, že až se příště zastaví, bude to už v Praze na hlavním nádraží. Bavili jsme se na různá témata, smáli se a někteří četli a díky tomu všemu nám cesta rychle ubíhala, až nakonec zvláštní hlas oznámil: „Dámy a pánové, Praha- hlavní nádraží.“

     Vlak pomalu zastavil a všichni jsme postupně vystoupili ven a nadechli se pražského vzduchu, někteří poprvé, jiní už po několikáté. Tramvají jsme dojeli do ulice Lipanská, odkud jsme se vydali do hotelu Prokopka. Zde jsme se ubytovali v pokojích po třech a vydali jsme se směrem Václavské náměstí. Tady jsme si řekli něco o Národním muzeu a soše sv. Václava. Následně jsme se skrz davy lidí protlačili k dalším a dalším památkám, jejichž jména si ani nepamatuju. Asi hodinu jsme obdivovali krásu Národního divadla. Potom jsme zamířili na Petřínskou rozhlednu, z rozhledny na Pražský hrad a následně do NC Flora, kde jsme měli asi hodinu rozchod. Pak jsme šli do hotelu. A najednou tu byl pozdní večer a byl čas jít spát.

     Byl tu druhý den ráno. Po snídani jsme s opět nabitými baterkami zamířili vstříc dalšímu objevování Prahy. Podívali jsme se na Prašnou bránu a před polednem jsme se vmísili do davu před Orlojem na Staroměstském náměstí. Ten den jsme si prohlédli Vyšehrad a hřbitov Slavín, prošli jsme se po Karlově mostě a poté si prohlédli Muzeum Karlova mostu s někdy až moc podrobným výkladem. A jak se říká, to nejlepší na konec, což bylo podle mého názoru projížďka po Vltavě. Dozvěděli jsme se něco nového a konečně si sedli. Den jsme opět zakončili v NC Flora. Pak jsme šli zase do hotelu.

     No, a byl tu poslední den našeho pobytu v Praze. Po snídani jsme si prohlédli Národní technické muzeum, vrátili jsme se do hotelu pro zavazadla a vlakem se vydali domů. Dojeli jsme do Rožnova pod Radhoštěm a tam výlet ukončili.

    

 

                                                                                                                                                                             P. Vančurová, 9. třída