ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

NA VÝLETĚ V OLOMOUCI

11.06.2018 21:16

Školní výlet patří mezi nejoblíbenější dny v závěru školního roku. Jako první v naší škole ho absolvovali žáci 6. a 7. třídy. Ve čtvrtek 24. května ráno se vydali autobusem směr Olomouc.

Ale nebyl to jen tak ledajaký autobus. Za jeho volantem totiž seděl p. uč. Matěj Rybář, který nás bezpečně odvezl do našeho cíle a zpět domů.

Dopoledne jsme strávili v tzv. Pevnosti poznání. Ta se nachází v opravené Korunní pevnůstce, která je součástí památkově chráněného areálu olomoucké barokní pevnosti. Proto asi ten název. Ale v této opravené historické budově se nachází nové interaktivní muzeum vědy. Olomoucká univerzita se snaží laickým způsobem zpřístupnit různé vědní obory. Naše děti měly konkrétně objednány dva programy – šesťáci o sluneční soustavě a sedmáci zajímavosti ze světa hmyzu a plazů.

Po dvou hodinách jsme areál opustili a odešli jsme do historického centra města. Tam jsme si prohlédli ty nejdůležitější olomoucké pamětihodnosti. Ale když se na výlet podíváme očima chlapců a děvčat, to „nejdůležitější“ na školním výletě je rozchod. Ten samozřejmě také nechyběl .

Když jsme se pak po hodině a půl sešli u sloupu Nejsvětější Trojice, jeden přicházel se zbytkem kebabu, druhý dojídal zmrzlinu nebo pizzu.

Pak jsme se vydali na jeden z olomouckých pahorků, kde to dějinami jenom dýchá. Vždyť se tu nachází katedrála svatého Václava. Hned vedle jsme si mohli prohlédnout místo, kde byl zavražděn Václav III., poslední Přemyslovec. Pak už zbývala jen cesta zpět na parkoviště, kde byl náš autobus.

Cesta domů vždy rychle ubíhá a tak to bylo i v našem případě. Příliš pozdní návrat jsme si ani nemohli dovolit. Na druhý den nás čekal ještě jeden den školy.

 

Mgr. Dana Chasáková