ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Listopad v MŠ

27.01.2017 13:13

Je za námi měsíc listopad, měsíc plný barev. Děti z naší školky často chodily na vycházky do přírody  sbírat spadané listí ze stromů, kaštany, bukvice, šípky, šišky, atd. Ve školce potom vyráběly různé  dekorace do tříd. Krásně zbarvené listy se proměnily v housenku nebo motýla, ze šišek vyrostl les, do kterého se nastěhovala zvířátka vyrobená z kaštanů, žaludů, bukvic. Klacíky posloužily k výrobě  krmelce, do kterého děti daly trochu sena. A zima může začít.
 
V listopadu předškolákům skončil plavecký výcvik, který  absolvovali na krytém bazénu v Rožnově. Děti se přestaly bát vody, většina se naučila splývat, nebo i plavat. Všichni dostali „mokré vysvědčení“, které rodiče informovalo, co všechno se děti za dva měsíce naučily. Spokojenost byla na obou stranách.
 Děti z předškolní třídy navštívily své kamarády v 1. třídě ZŠ. Pod vedením paní učitelky prvňáci předvedli, co se už naučili. Děti si prohlédly třídu vyzdobenou výtvarnými pracemi  školáků, vyzkoušely, jak se sedí v lavici a už teď se někteří těší, až budou od září chodit do 1. třídy. 
 
Advent ťuká na dveře a my jsme navštívili „vánoční jarmark“ v hale ZŠ. Děti si prohlédly spoustu vánočních výrobků, které zhotovili žáci ZŠ. Děti nejvíc zaujalo vánoční cukroví. A my jsme neodolali a mlsali. Bylo výborné. 
 
Koncem listopadu navštívil naši školku kouzelník, který  reprezentuje nejstarší kouzelnický a umělecký rod v Čechách a na Moravě -  rodovou tradici kouzelníků Kellnerů, kteří patří k nejstarším uměleckým rodům v Evropě od roku 1623. V programu dětem předvedl spoustu kouzel a triků a několik jednodušších kouzel si mohly děti vyzkoušet samy. 
 
Před námi je adventní čas, plný očekávání, snění a příprav na vánoce. A my všichni z naší školky se na tento čas těšíme a připravujeme. Renáta Mikulenková