ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Léto, milé léto, cos nám přineslo

27.08.2012 09:42

 

Odpověď by byla zcela určitě kladná, protože téměř letní červen byl v MŠ skutečně pestrý. Hned v sobotu 9.6. se v doprovodu učitelek MŠ a rodičů zúčastnilo pětičlenné družstvo předškolních dětí místního kola soutěže o “Zlatou srnčí trofej”. Znalosti dětí byly výborné a občas předčily starší děti. Nešetřilo se tedy pochvalou, oceněním, ani pohoštěním našich nejmenších. Všichni odcházeli s příjemným zážitkem a pocitem, že pro kamarádství dětí a přírody zase něco udělali.

 

V úterý 19.6. si naši “maláčci” vyrazili na “Indiánský pochod”. Malí, maskovaní indiáni s baťůžkama a pestrýma čelenkama vyrazili hned ráno na výlet po Hutisku. Hra na indiány se dětem moc líbila a ani pálící sluníčko jim nebralo elán. V cíli, u indiánského totemu, jsme předali obrázky pro boha “Manitů”, občerstvili se, povídali si a hráli. Nechyběla ani malá motlitba a tanec a šlapali jsme zpět do MŠ. Vydařený den jsme zakončili hlasitým válečným pokřikem.                    

 

Hned druhý den, ve středu 20. 6., se na výlet vydali “předškoláci”. Zamířili na Prostřední Bečvu, aby již tradičně navštívili koně na jízdárně.Tento krásný výlet, jak my říkáme, “Na koníky”,je pro děti bohatým zážitkem, kdy se spojí procházka přírodou s poučením, přímým pozorováním a kontaktem s nádherným zvířetem. Děti jsou odvážné, koně pohladí, sednou na ně a povozí se, mohou jim nabídnout dokonce malý pamlsek. Toto setkání je jak citově, tak tělesně a rozumově významné a děti se vrací vždy plné bohatých zážitků.

 

 

Ve čtvrtek, 21. 6. byl opět významný den pro naše “předškoláčky”. Byl to den “PASOVÁNÍ NA ŠKOLÁKY”. Rozdělen byl na dopolední a odpolední část. Dopoledne, na školní zahradě, pod dohledem kamarádů z malé třídy, děti plnily úkoly na 6 stanovištích. Zde jim pomáhali “maskovaní” velcí kamarádi z 9. třídy. A tak vzniklo stanoviště ježibab, pirátů, šmoulů, vodníků, princezen a loupežníků. U loupežníků bylo nejveseleji, přesto všechny děti u ostatních stanovišť splnily to, co měly. Odměnou jim byla medaile, kartička školáka a sladkost. To hlavní však přišlo až odpoledne. Za účasti rodičů, p. ředitelky a p. místostarosty se děti rozloučily s MŠ. Vše zahájila p. vedoucí učitelka a pan místostarosta pak děti pasoval na školáky, byly ošerpovány a odměněny pamětní knížkou a drobnými dárečky. V kruhu se pak prošly a při “posledním zvonění” se tak představili už novopečení prvňáčci. Držme jim palce!

 

 

A konečně již poslední týden v červnu se nesl v pohádkovém duchu. V úterý, 26. 6., navštívilo MŠ divadlo Beruška s “Prázdninovou pohádkou”. Závěrečnou tečkou bylo divadelní vystoupení žáků 9. třídy naší ZŠ, kteří své herecké umění představili v pohádce “Jak čerti v pekle malovali”.  

 

Přejme si krásné léto, veselé prázdniny a v září zase “Hurá do školy!”

 

 

                                                                                                G. Prášilová

 

 

Provoz MŠ v době letních prázdnin

 

MŠ bude v době letních prázdnin uzavřena od 5.7. do 26.8. Pro závazně přihlášené děti bude provoz zajištěn ve dnech 2.- 4.7. a 27.8. – 31.8.

 

Nový školní rok bude zahájen v pondělí 3.9. 2012.