ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Květen v MŠ

02.06.2017 12:01

A jak to bylo v máji? Květen byl ve školce plný různých zajímavých akcí. Jako první proběhlo v MŠ fotografování. V tento den přišly děti krásně oblečené, děvčata měla různé účesy, kluci nagelované vlasy. No prostě všem to hodně slušelo. Dokonce i paní učitelky byly nějaké jiné. Po drobných úpravách začalo fotografování. Pro děti to byl nevšední zážitek, pozorovat práci paní fotografky, různě se na ní tvářit, usmívat se a pózovat. Ale vše se zvládlo a děti budou mít na školku a své kamarády pěknou vzpomínku.

Velká akce, na kterou se děti dlouho připravovaly, bylo nacvičování programu ke dni matek. Děti z obou tříd se naučily spoustu písniček, básniček a tanečků. Vyráběly pro maminky přáníčka a dárečky. Vyvrcholením bylo vystoupení předškoláků pro veřejnost v restauraci "Na Salaši". Sál byl plný maminek, babiček a dokonce i tatínků a dědečků. Bezchybné vystoupení bylo odměněno potleskem. Děti z první třídy "maláčci" si také připravili pro své maminky vystoupení. Začali písničkami a básničkami o jaru, kytičkách, maminkách a nakonec zazpívali dvě nejoblíbenější písničky za doprovodu ukulele. Při potlesku bylo na maminkách vidět, jak jsou dojaty. Také předškoláci vystoupili ve školce se svým programem. Kromě básniček a písniček svým maminkám také zatancovali. Třída byla plná rodičů a děti znovu předvedly, co se za dva měsíce naučily. A že toho bylo! P. učitelkám spadl kámen ze srdce, že vše dopadlo, jak mělo.

Poslední květnovou sobotu proběhla v hale ZŠ soutěž "O ZLATOU SRNČÍ TROFEJ". Hala školy byla vyzdobena výtvarnými pracemi žáků ZŠ a dětí z MŠ na téma "příroda. Skupinka předškoláků se této soutěže zúčastnila. Předvedli své znalosti o lesní a polní zvěři, pojmenovávali některé stromy. Za své dobré výkony byli všichni po zásluze odměněni.

Koncem května čekalo na děti ještě jedno překvapení. Do školky zavítalo "Divadlo Dětského Diváka" s pohádkou "Boty dělaj kocoura". Děti shlédly pohádku o chytrém kocourovi, který přelstil čaroděje a pomohl princi vysvobodit princeznu. V pohádce zvítězilo dobro nad zlem. Škoda, že tak to většinou dopadne jen v pohádce....... Děti byly spokojené, pohádka se líbila.

Měsíc květen nám odkvetl a my se těšíme na měsíc červen, který bude určitě plný sluníčka, sladkých jahod a zajímavých překvapení pro děti. A tak to bylo v máji.


Renáta Mikulenková