ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Duben v MŠ

10.05.2013 15:51

Je to k nevíře, ale letošní jaro si s námi opravdu zahrálo na schovávanou. Počasí nám vůbec nedovolilo vyprovodit již tradičně paní zimu „Mařenu“, daleko za humna. Podařilo se nám to až v polovině dubna. Veselý průvod dětí se ten den vydal k místnímu potoku, kde byla symbolická zima zapálena a po vodě poslána konečně pryč. A vida, přišlo jaro do vsi!

Tak, jako každý rok při oslavách Dne Země i letos do MŠ zavítal náš oblíbený a známý pan myslivec Josef Skalík st. Připravil pro děti poutavé vyprávění o naší přírodě a jejích obyvatelích. Donesl na ukázku různé obrázky, trofeje, vábničky a spoustu úžasných informací a zážitků z lesa. Povídání nebralo konce a zvídavé dětské otázky ukončil až čas oběda. Děti projevily dobré znalosti a snad budou i náležitě připraveny na místní kolo soutěže „O ZLATOU SRNČÍ TROFEJ“, která proběhne 1.června. Oslavu tohoto svátku pojaly naše děti uspořádáním výtvarné výstavky v prostoru zastávek v centru obce. Nápadité a netradiční dětské výtvory snad nenechaly kolemjdoucí netečné. Snad se i „dospěláci“ zastavili a snad i jim probleskla hlavou myšlenka, že bychom tu naši matičku Zemi měli více vnímat a chránit. My jsme tento vcelku opomíjený svátek v MŠ oslavili pestře. Děti zasely semínka do „kořenového domu“. Denně pak pozorovaly jejich proměnu a růst. Diskutovaly, zalévaly, kreslily si obrázkové záznamy. Také jsme si společně uklidili školní zahradu, abychom tam za slunečných dní strávili velmi příjemné chvilky. Obě třídy se zúčastnily výtvarné soutěže a také namalovaly obrázky na blížící se vernisáž. Kolektivní výtvarnou prací s názvem „Šťastná Země – šťastní lidé“ jsme oslavu Dne Země uzavřeli.

Ve čtvrtek 25.4. se děti ve školce fotografovaly. Paní Porubská každoročně zvěční naše děti a připraví nám také fotografie na tablo, kde uvidíme naše budoucí prvňáčky.

Konec dubna je v MŠ velmi pestrý. Urputně nacvičujeme program ke Dni matek, vyrábíme přáníčka a dárečky. Chceme tak svým milým vystoupením potěšit v květnu nejen maminky, ale také naše seniory a širokou veřejnost. Nezahálíme ani v oblasti tělesné výchovy. Cvičíme s hudbou, trénujeme na školním hřišti i na zahradě MŠ, abychom na Memoriál Cyrila Macha nastoupili jako zdatní sportovci.

Duben nám pomalu končí a my si přejme, ať se naplní pranostika našich předků, která praví: „Až přijde máj, vyženeme kozy v háj!“ Těšíme se na tebe, máji! A na sluníčko nejvíc!