ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Děti zpívaly a tančily

27.08.2012 09:45

 

V měsíci květnu slavíme každoročně v MŠ „Svátek matek“ a děti se na tento svátek připravují dlouho dopředu. Paní učitelky skládají pásmo písniček, básniček , tanečků, které s dětmi ve volných chvilkách nacvičují a děti zhotovují různé rekvizity a pro maminky přáníčka a dárečky. Když je konečně všechno nacvičeno a připraveno, besídky a veřejná vystoupení mohou začít.

Obě třídy si i letos připravily velmi hezké programy. Mladší děti se svým programem vystoupily 15.5. na besídce pro maminky v MŠ, ale starší děti to měly mnohem náročnější. V pátek 11.5. zazpívaly „Na Salaši“ na květnovém setkání důchodců a v neděli opět pro veřejnost.

V pondělí 14.5. se ve 2.třídě konala besídka pro maminky, vystoupil i kroužek angličtiny a flétniček. Svým roztančeným půlhodinovým programem zpestřily maminkám jejich svátek a sklidily za něj velký potlesk. Největší úspěch měla operka „Budulínek“, se kterou se seznamovaly již od března a zpívaly ji s velkou chutí. Pomáhaly i při zhotovování rekvizit a kostýmů a těšily se na každé vystoupení.

            Další příležitost si tuto operu zazpívat dostaly ve čtvrtek 17.5. v Janíkově stodole na přehlídce MŠ s názvem „Děti zpívají a tančí 2012“. A jak tato operka v naší školce vznikala? V březnu se děti naučily úvodní písničku a každý den se chtěly učit písničky další a další, a tak jsme na konci března uměli již operku celou. I když jsou melodie a texty J.Uhlíře a Z.Svěráka velmi líbivé a pro děti předškolního věku jsou náročné, přesto je třída starších dětí perfektně zvládla.

            Na závěr bych chtěla poděkovat nejen dětem, ale hlavně paním učitelkám, které vystoupení s dětmi připravily. Poděkování patří i panu M.Trčkovi, který nám na přehlídku MŠ zajistil bezpečnou dopravu dětí skibusy.

                                                                                              ved.uč. MŠ Dana Klimková

                                                                                              ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec