ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Sluníčkový den v MŠ

27.08.2012 09:38
Sluníčkový den v MŠ

 

Ve čtvrtek 31.5. jsme venku, před naší školou slavili s dětmi MDD. Uspořádali jsme „sluníčkový den“. Od rána se děti připravovaly do žlutého, sluníčkového kostýmu. Pomáhaly i maminky a mnohé děti měly krásně vyzdobený obleček nebo byly sluníčkově nalíčené. Kolem 9.00 hod. vyrazili nejdříve předškoláci do  Karasovy obecní knihovny. Zde předali malovaná sluníčka, která vyrobili z papírových tácků, paní knihovnici M.Fajkusové. Ta měla na oplátku za milé dárečky připraveno pro děti malé povídání a také úkol, který museli splnit. Ze sluníček byla instalována výstavka přímo v knihovně a potom se již předškoláci ubírali do venkovních prostor, kde už ve žlutém čekali maláčci se sluníčkovýma kloboučkama na hlavách. Několika básničkami a písničkami  byla oslava zahájena a následovalo plnění úkolů, kdy děti na odrážedlech převážely berušky a přenášely sluníčka.

Po úspěšných závodech děti kreslily sluníčka křídou na dlažbu a také v bublinách z bublifuku posílaly svá přání ke slunci. Za skvělé výkony byly děti odměněny diplomem a sluníčkovým lízátkem, také paní M.Fajkusová rozdala dětem omalovánky a pastelky . Závěrečné společné foto ukončilo celou akci.

            Hned druhý den po svačince přišly dětem popřát k jejich svátku členky Klubu důchodců, které na děti nikdy nezapomenou a každoročně jim k MDD přinesou drobné dárečky. Tentokrát si děti pochutnaly na ovocném nanuku a oslava MDD pokračovala moderní pohádkou, ve které byly děti vtaženy i do děje. Pak nás čekal slavnostní oběd a děti dostaly od paní kuchařky balíčky „dobrotek“. Přálo nám pěkné počasí,  oslava Dne dětí se nám vydařila a děti si z této oslavy odnesly spoustu krásných zážitků.

            Na závěr je třeba poděkovat všem učitelkám MŠ a  paní knihovnici Mgr. M.Fajkusové za přípravu a organizaci „sluníčkového dne“ a členkám Klubu důchodců za nanuky pro děti.