ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Broučci úspěšně uspáni !!!

29.10.2012 18:03

Středeční odpoledne před podzimními prázdninami jsme tentokrát nejen pro školáky krapet natáhli. Do školy jsme totiž svolali všechny přátele a milovníky světýlek, lampionů, a především broučkůJ , a že jich tentokrát bylo!

Poprvé a trochu netradičně proběhlo letošní uspávání už za světla – především ve školní tělocvičně. Žáci první až páté třídy se svými učitelkami vymyslely a poctivě nacvičili v rámci školní akademie převážně taneční čísla věnovaná broučkové tématice. Prvňáčci se nechali inspirovat Včelími medvídky, druháci škemrali tečku po berušce, třetáci si nabílili krovky a čtverka zarepovala v rytmu Maximturbulenc. Páťáci si na pomoc přivzali Tři čuníky Jarka Nohavici. A protože měli všichni na nacvičení vystoupení šibeničně krátkou dobu, atmosféra v tělocvičně byla nabitá lehkou trémou účinkujících a velkým očekáváním diváků. Nakonec byli ale všichni nadmíru spokojeni a všechna vystoupení dětí sklidila zasloužený potlesk!

Zábava ovšem zdaleka nekončila – venku kolem školy svá překvapení vykouzlili deváťáci – pro ty nejmenší si připravili stanoviště s  nelehkými úkoly. Maláčci tak překonávali výšku, dálku, gravitaci, překážky a mnohdy i sami sebe. Velké finále je však čekalo v Karasově knihovně, kde svou účast na letošních Broučcích zvěčnili namalováním broučka či broučice na svou zeď slávy.

Však jsme je uspali jen tak tak, v neděli by už venku zmrzli.

Takže zdařbůh a pěkné sny až do jara!!

Foto zde.