ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Březen za kamna vlezem

17.04.2018 06:57

Letos toto pořekadlo doopravdy platí. I přes mrazivé počasí se ukázaly statečné sněženky a kvetoucí kočičky. Zima se ale nechtěla rozloučit se svojí vládou a nám nezbylo nic jiného, než jaru trochu pomoci. Ve třídě jsme pozorovali větvičky ve váze, kterým se v teple daří vykvést rychleji než těm venku, sadili jsme si do květináčů jarní osení a řeřichu. Hlavně jsme ale malovali a zdobili vajíčka a  těšili se na Velikonoce.


Návštěva první třídy
 Ve středu 13. března se děti z předškolní třídy vydaly na důležitou návštěvu. Nemusely chodit daleko, šly se totiž podívat do 1. třídy. Přivítala nás paní učitelka Mgr. Petra Venclová se svými prvňáčky. Mohli jsme si pořádně prohlédnout celou třídu, dokonce jsme mohli zjistit, co nosí školáci ve svých aktovkách. Paní učitelka dávala různé úkoly nejen školákům, ale zapojila do práce i nás. Vyzkoušeli jsme si práci na interaktivní tabuli, vybarvili obrázky a společně si zazpívali písničku. Starší kamarádi nás pustili do svých lavic, abychom si vyzkoušeli, jak se v nich sedí. V 1. třídě se nám moc líbilo a do školy se už těšíme!
 

Vynášení Mařeny
         Nedočkavě jsme vyhlíželi první jarní den, který nám ale připravil nepříznivé počasí. Figurínu Mařeny jsme si s paní  učitelkou připravili, ale vynášení jsme o několik dní museli  odložit. Konečně jsme se vypravili i s Mařenou k potoku do Olší. Cestou jsme si zpívali oblíbené jarní písničky a nakonec píseň Neseme Mařenu. Mařeně jsme popřáli šťastnou cestu, hodili ji do vody a pak už jsme jen drželi palce, aby se nikde nezachytila  a odnesla s sebou zimu. Teď už se snad doopravdy dočkáme jara. 

Výchovný koncert
            V pátek 23. března se předškoláci vypravili do tělocvičny ZŠ, kde jim členové divadla Slunečnice z Brna připravili  výchovný koncert s názvem Hrajeme si s pohádkou. Děti  sledovaly se zájmem příběh inspektora Rampepurďáka, který přichází na kontrolu do hudebně-pohádkové školy. Celý pořad provázely známé písničky z pohádek, např. Saxana, Princové jsou na draka, Šíleně smutná princezna a další. Pro děti byl koncert velkým zážitkem a rády se k písničkám přidávaly.

Vítání občánků
             Ani jsme se nenadáli, uplynulo jen několik měsíců a v naší obci se narodily nové děti.  V neděli 25. března jsme se sešli na obecním úřadě a nové občánky jsme slavnostně přivítali svým pásmem písniček a básniček