ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Březen v MŠ

28.04.2017 08:25

Konečně k nám přišlo jaro. Máme víc sluníčka, dny se prodlužují a děti se těší, až si budou chodit hrát na  zahradu. Ale musí si ještě chvíli počkat na ještě teplejší počasí. V březnu jsme chodili na vycházky do lesa, kde jsme pozorovali rozkvetlé kočičky a na okrajích luk kvetoucí podběl a sedmikrásky. Děti našly v lese velké  mraveniště, ze kterého vylézali mravenci a na sluníčku se vyhřívala „slunéčka sedmitečná“. Sem, tam, kolem nás prolétla i včelka a děti měly spoustu otázek, na které paní učitelky rychle hledaly odpověď. Jaro už opravdu  začíná. 
Děti z první i druhé třídy vyráběly Morenu. Byla vyrobená z papíru, měla krásnou barevnou sukni, krajkovou halenku, na hlavě šátek a na krku korále z vyfouklých vajíček. Děti jí namalovaly obličej a bylo hotovo. Když nastal první jarní den, vzali jsme Morenu a vydali jsme se s ní k solaneckému potoku. Tam jsme jí zapálili a hodili do vody. Ohořelou  Morenu odnesla voda a tak skončila zima a nastalo jaro. 
Předškoláci se zúčastnili výtvarné soutěže „Požární ochrana očima dětí“. A tak se kreslilo, malovalo, stříhalo a lepilo. Paní učitelky vybraly čtyři nejpovedenější práce, které byly odeslány do této soutěže. Budeme doufat, že se alespoň jedno výtvarné dílko umístí.
 Druhou březnovou neděli se konalo na obecním úřadě „vítání občánků“. Několik našich předškoláčků, bylo našim nejmenším občánkům zazpívat a zarecitovat. Nebude to dlouho trvat a my tyto malé holčičky a chlapečky přivítáme v naší školičce.
Užívejte si jarního počasí a my se budeme ve školce pomalu připravovat na Velikonoce.
Renáta Mikulenková