ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Březen v MŠ

27.08.2012 09:55

 

Jaro je tu! Den už naplňuje tma jen způli, slunce nabírá na síle a přináší nám spoustu radostí. S maláčkama jsme vyrobili symbol zimy – „Mařenku“ a ve čtvrtek, 22. 3., jsme ji vynesli za zpěvu jarních písní, doprovázených hrou na flétnu, k potůčku na Poskli. Tam jsme se s ní rozloučili básničkou „Hu,hu,hu,jaro už je tu!“.

 

O pár dnů později vynesli velkou „Mařenu“ naši předškoláci. Veselý průvod dětí zamířil k potoku Solanci, kde Mařenu zapálili, pustili po proudu, a tak se za zpěvu písní rozloučili se zimou. V probouzející se jarní přírodě si pak zahráli známé hudebně-pohybové hry, povídali si a pozorovali krásné panorama naší vesnice. Tato jarní vycházka do přírody byla pro děti poučným i příjemným zážitkem.

 

K jaru patří odjakživa zvířátka, a taky do naší ZŠ zavítala. Nebyla však opravdová,ale pohádková. Divadélko pro školy z Hradce Králové nás v pátek 23.3. navštívilo v tělocvičně ZŠ s pohádkou „Nová dobrodružství veverky Zrzečky.“ Moderní a poučné pojetí pohádkového příběhu zaujalo děti od těch nejmenších až po ty odrostlejší. Spontánní dětské reakce a salvy smíchu svědčily o tom, že se pohádka opravdu líbí.

 

Hrstka předškoláčků, v neděli 25.3., na OÚ v Hutisku - Solanci přivítala nově narozené občánky a svým dojemně něžným vystoupením potěšila hlavně rodiče osmi novorozeňátek. Maminkám pak děti rozdaly kytičky a společně se rozloučili.

 

A na závěr malá jarní pranostika : „Březen se umí pousmát, ale také důkladně zamračit!“. Takže aspoň v něčem jsme si my lidé s přírodou podobni.

 

                                                                                                          (G.Prášilová)