ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

BŘEZEN V MŠ

08.04.2013 17:41

                                                                                                     

První jarní měsíc jsme v MŠ zahájili opravdu netradičně. Ve čtvrtek, 14. 3., nás autobus zavezl na Horní Bečvu do Kulturního domu. Čekalo nás velké překvapení . Bylo to baletní představení „Sněhurka“  autora Bogdana Pawlowského v podání členů ZUŠ B-ART Valašské Meziříčí a Zašová . Na profesionální úrovni předvedly děti i dospělí pohádkový příběh o Sněhurce. Moderní balet skýtal dramatičnost i něhu, nenávist i lásku, hněv i cit, spoustu nápaditých kostýmů a krásnou doprovodnou hudbu. Odjížděli jsme s bohatým kulturním zážitkem.

 

Brzy, již v úterý 19. 3., nás opět čekala pohádka, a to my máme moc rádi. Byla „O Mášence“, v podání divadélka Bonbon. Členové divadla u nás již hostovali a netradiční pojetí jejich pohádek nás zaujalo. Ani tentokrát nezklamali a předvedli se „se vším všudy“- šité, krásné kulisy, nápadité kostýmy, živá hudba a zpěv a perfektní herecký výkon. Nechyběla ani sladká tečka-bonbon pro děti. Určitě se těšíme, zase příště!

 

V neděli 24.3. jsme na OÚ přivítali naše nejmenší ratolesti. Tradiční „Vítání občánků“ je citovou a velmi milou záležitostí, na kterou se vždy těší nejen děti z MŠ, ale i maminky, hosté a věříme tomu, že i ta miminka vnímají pozitivní náladu tohoto setkání. 8 dětí z MŠ se velmi snažilo, aby svým milým vystoupením obohatilo sváteční náladu všech přítomných.

 

Blíží se nám Velikonoce-tradiční oslava jara. Většina z nás se na ně těší, děti z MŠ určitě, a taky se na svátky náležitě připravují. Od poloviny března se už zdobí vajíčka, tzv. kraslice, vyrábí přáníčka, zajíčci, kuřátka, ptáčci na kolíčku, ozdobné zápichy na špejli, chodíme do přírody a pozorujeme první pupeny na větvičkách a první pokusy zelené trávy nebo bílé něžné sněženky prodrat se sněhem ke sluníčku. Sluníčko nám letos moc radost nedělá, ale věřme, že se ho brzy dočkáme. My jsme s dětma už odemkli zlatým klíčem les, poslední březnový týden vyženeme a utopíme zimu v podobě Mařeny, kterou si děti také vyrobily a budeme se už jenom těšit, až nám opravdové jaro „zaťuká na vrátka“.

A malé Velikonoční říkání nakonec:

                                                          Hody, hody, doprovody,

                                                           pro jaro jdu kolem vody.

                                                           Kolem vody, kolem hrází,

                                                           housátko mě doprovází.

                                                           Dejte milá tetičko malované vajíčko!

 

 

                                                                                                                            

                                                                                                                   G. Prášilová