ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Akademie

01.07.2013 07:19

Přesvědčit se koneckonců mohl každý, kdo 22. června navštívil naši školu-jubilantku. Uplynulou sobotu totiž vrcholily oslavy 40. výročí školní budovy v Hutisku-Solanci. V chodbách školy si návštěvníci a hosté mohli prohlédnout historii školy a zavzpomínat na doby nedávno minulé i historicky cennější. Fotodokumentace i výstavka prací našich dětí přivítala každého, kdo přišel slavit společně s námi. Hned u vchodu, kde notovala cimbálová muzika Světlina, čekala každého návštěvníka malá pozornost – dáreček od dětí a v tělocvičně pak velké překvapení. Děti i učitelé si pro tento slavnostní den připravili vskutku nezapomenutelná vystoupení. Jako host programu vystoupil hned v úvodu pěvecký sbor Rosénka, pod vedením paní Marie Grygarové. Paní ředitelka Šárka Gajová  a starosta obce pan Vladimír Petružela uvítali všechny přítomné hosty a nastínili čtyřicetiletou historii naší školy.  A pak už přenechali volné pódium malé i velké třídě ze školky a trpasličím prvňáčkům. Deváťáci zatančili spolu s těmi nejmenšími mazurku, druháci vytrhli drakovi zub, trojka probudila s Křemílkem a Vochomůrkou k životu semínko divizny. Se čtverkou jsme v modro-červených trenýrkách zavzpomínali na Poupata, pětka oslovila Jana Amose. Sedmička nám předvedla školu svýma očima a šestka s osmáky to nakonec pořádně roztočili! Samotný závěr patřil vystoupení malého i velkého Soláňku a cimbálové muzice Strunka. Odměnou jim byl všem zasloužený bouřlivý potlesk.

Všem účastníkům bez výjimky patří veliký dík – dětem i vyučujícím, protože přípravy ani nacvičování nebyly vždy procházka růžovým sadem. Výsledek ovšem stál za to! Kdo dorazil, jistě si odnesl spoustu nezapomenutelných zážitků…

Nesmím ovšem zapomenout poděkovat ani místostarostovi obce panu Petru Maléřovi, který zajistil technické zázemí celé akce a velmi nám pomohl celou akademii připravit a ukutečnit. Ochotně se zúčastnil i obou generálních zkoušek.  Mimořádné zásluhy si zaslouží i naši tři nadějní moderátoři Martin Bortel z deváté třídy a obě neohrožené  Terezky - Chudějová  a Kuběnová z první třídy. Veliká poklona všem, protože nácvik zvládli vskutku v rekordním čase!

Nejen program akademie byl součástí oslav, připravit bylo nutné i spoustu drobností  a zdánlivě nedůležitých maličkostí; proto se sluší ocenit i práci děvčat z kuchyně, kanceláře, úklidových pracovnic, pana školníka i všech ostatních, kteří se na přípravách i realizaci oslav podíleli nemalou měrou.

Díky dotaci zřizovatele jsme mohli poděkovat za přízeň bývalým kolegům a spolupracovníkům naší školy, pro které bylo připraveno také malé občerstvení.