ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Hutisko 605
756 62 Hutisko-Solanec
571 644 262 - kancelář školy
571 644 047 - ředitelka školy
721 912 331 - vedoucí MŠ
571 644 362 - vedoucí jídelny
607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Adventní svátky v MŠ

27.08.2012 09:55

 

Hned první adventní den 1.12. navštívil MŠ Mikuláš s andělem a podivným „panem doktorem“, který se snažil vypadat věrohodně, ale děti neošidil. Poznaly v něm čertíka, který navštěvuje naši školku každý rok a vždy dokáže děti rozesmát a pobavit, aby se ho nebály. Děti si pro naše „nadpřirozené bytosti“ připravily překvapení v podobě básniček, písniček a tanečků a ve třídě byla vytvořena příjemná a radostná atmosféra. Nakonec jim Mikuláš nadělil adventní kalendáře, společně se vyfotografovali a s napětím budeme očekávat, co si pro nás čertík připraví zase příští rok.

 

Advent v MŠ je vždy plný očekávání a těšení. Děti zhotovují ozdoby na stromeček a přáníčka, učí se koledy, vyrábí svícny, kalendáře a s očekáváním odpočítávají dny a čekají, zda i MŠ navštíví „Ježíšek“.

V minulých letech se u slavnostně prostřeného stolu scházely všechny děti a zaměstnanci MŠ. Letos jsme v „nové“ školce trávili první Vánoce a rozhodli jsme se na besídku pozvat i rodiče a hosty, aby s námi prožili příjemné odpoledne. Zůstali jsme věrni tradici vánočních besídek spojených s ochutnávkou cukroví a ovoce.

 

Pro děti 2.třídy jsme připravili besídku na pondělí 19.12. a pozvali jsme na ni kromě rodičů i pana starostu s panem ředitelem. V předvánočním čase a dnešní době je třeba na chvilku zvolnit tempo a vychutnat si s dětmi tyto krásné chvíle. Myslíme si, že se nám to povedlo. Koledami, básničkami a tanečky jsme potěšili uspěchané rodiče a naplnili je pocitem štěstí. Cukroví od maminek chutnalo báječně! Nejvíce se děti těšily na rozbalování dárků, kterých bylo letos opravdu hodně a navíc pro každého malý dáreček, který si mohli odnést domů. Také rodiče byli obdarováni vlastnoručně vyrobenými dárečky našich dětí.

 

V úterý 20.12. příprava besídky vrcholila i v 1.třídě. Paní učitelky si s dětmi připravily moc hezké pásmo písniček a básniček a pěknou výzdobou navodily tu správnou vánoční atmosféru. Nejdříve děti spěchaly do „Betléma“, který si společně vytvořily z panenek, „Ježíškovi“ přinášely „dárečky“ a zazpívaly několik koled. Na závěr se děti změnily v malé čertíky a začalo čertí rejdění. Počtem básniček, písniček a tanečků nás tyto malé děti doslova ohromily. Za svou šikovnost byly po zásluze odměněny dárečky a dobrotami na vánočním stole.

 

Jsem přesvědčená o tom, že advent v mateřské škole je plný zážitků, překvapení a radosti. O to nám jde. Nám všem, kdo děláme svou práci s nadšením a láskou k dětem.

Na závěr bych chtěla poděkovat nejen p.učitelkám za přípravu a nácvik programů, ale také maminkám a všem, kteří dětem přinesli na vánoční besídku cukroví, ovoce a různé sladkosti.

Jediné, co nám k letošním Vánocům chybí, je sníh. Snad nás „paní Zima“ v nejbližších dnech obdaruje sněhovou nadílkou. Doufáme, že děti prožily hezké vánoční prázdniny a splnila se jim tajná přání a 2.1.2012 se všichni ve zdraví sejdeme zase v MŠ.

 

                                                                                                          Dana Klimková