18.09.2012 16:02

Pravidelně vždy v olympijském roce se v Rožnově pod Radhoštěm koná Rožnovská olympiáda dětí

a mládeže. Ve dnech 12.-14.9.2012 připravila radnice města Rožnov pod Radhoštěm ve spolupráci

se Střediskem volného času Rožnov a TJ Rožnov V. Rožnovskou olympiádu dětí a mládeže.

Slavnostní zahájení - zapálení olympijského ohně, slib sportovců,  proběhlo na náměstí za účasti vzácných hostů. Mezi hosty olympiády byli vynikající sportovci:  Dana Zátopková, Oldřich Bojanovský nebo účastnice letní olympiády Natálie Dianová.

Přibližně 1500 sportovců  z mateřských, základních škol, ale také z obcí mikroregionu Rožnovsko, Kopřivnice a Povážské Bystřice soutěžilo na sedmi stanovištích, někdy i v nepříznivých podmínkách,

o medaile.

Ve středu 12.9.2012 proběhl závod: Běh pro zdraví,

ve kterém si Michaela Stejskalová (3.tř.) doběhla v běhu na 500m – v kategorii děvčata 2.-3.tř. –

pro stříbrnou medaili.

Ve čtvrtek 13.9.2012, za nepříznivých podmínek, se uskutečnil závod v atletických disciplínách (Vzhledem k nepříznivému počasí proběhly závody v tělocvičně při ZŠ 5.května).

V odpoledních hodinách proběhl plavecký závod na krytém bazénu v Rožnově pod Radhoštěm.

V kategorii děvčata –2.-3.tř. – si Michaela Stejskalová (3.tř.) doplavala pro zlatou medaili.

V kategorii chlapci –2.-3.tř.- si Matyáš Nerád (3.tř.) doplaval pro stříbrnou medaili.

V pátek 14.9.2012 se závodilo v házené, ve vybíjené a v malé kopané.

V pátek- v odpoledních hodinách - skončily hry V. Rožnovské olympiády dětí a mládeže. Součástí slavnostního závěrečného ceremoniálu  byly vyhodnoceny nejlepší MŠ, ZŠ – 1. stupeň, 2. stupeň.

Také vystoupily mažoretky a bylo vypuštěno 1000 balónků v barvách olympijského hnutí.

Konečné výsledky tří nejlepších škol v každé kategorii:

Mateřské školy (maratonský běh, štafetový skok, překážková dráha, hod na cíl)

1. místo MŠ Tylovice
  2. místo MŠ Radost
  3. místo MŠ 1. Máje 1153

Základní školy – I. stupeň (plavání, atletika, vybíjená, fotbal, malá házená, běh za zdravím)

1. místo ZŠ Emila Zátopka (Kopřivnice)
  2. místo ZŠ Zubří
  3. místo ZŠ Videčská

Základní školy – II. stupeň (stejné sportovní disciplíny jako I. stupeň)

Plavání

3.třída – Michaela Stejskalová – 1. místo v kategorii děvčata 2.-3.tř. – zlatá medaile

3.třída – Matyáš Nerád – 2. místo v kategorii chlapci 2.-3.tř. – stříbrná medaile