607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org jidelna@zshutisko.org

Podruhé mistrem republiky

24.03.2014 06:26

Již loni se nám stalo krásné překvapení, když Lukáš Kuběna, letos již osmák, přinesl zlatou medaili a mistrovský titul.

Na začátku března měl před sebou nelehký úkol, kdy měl možnost úspěch z minulého roku opakovat, ale konkurence byla opět velmi vysoká.

Jak vlastně probíhalo mistrovství České republiky ve skoku na lyžích a severské kombinaci (skok a běh na lyžích) v Harrachově od 28. 02. 2014 do 2. 3. 2014?

Dne 28. 02. 2014 proběhl 1. závod MČR v severské kombinaci žáků 13-14 let ve skoku na lyžích na můstku K70 a běh na 6km. Po skoku byl Luky na 5-tém místě, ale v běžecké části díky absolutně nejlepšímu běžeckému času dovedl takzvaně „sběhnout“ další 3 závodníky a získat tak celkově 2. místo.

V sobotním závodě ve skoku na lyžích získal 2. místo a v ten samý den v 2. závodě severské kombinace (skoku na K70 a sprintu na 4km) získal 1. místo a tedy titul mistra ČR.

V neděli 2. 3. 2014 pak společně s týmovým kolegou Robertem Šupolou ze Zubří získali v závodu dvojic ve skoku na lyžích na K70 2. místo.

Celková bilance tohoto veleúspěšného víkendu mistrovství ČR byla tedy pro Lukáše Kuběnu - zisk 3 stříbrných a jedné zlaté medaile, a to v konkurenci 20 závodníků.

Luky je tedy opět mistr republiky, a povedlo se mu tak úspěšně završit letošní sezónu. Sám by to, ale určitě nedokázal. Velké díky patří jeho osobnímu trenérovi, ale hlavně také rodině, která ho na jeho závodech doprovází a je mu tak velkou oporou.

Každý kdo Lukyho zná, ví, že je to moc hodný chlapec, který občas má své slabé stránky, kdy svou hyperaktivitou dokáže zneklidnit nejednoho učitele, ale na druhou stranu si dokázal uhlídat i svůj prospěch, který stále patří k lepšímu průměru třídy. Pevně věřím, že teď si ho ještě zlepší.

Takže mu přejeme hodně zdraví, správný vítr, dobrý sníh, a také spoustu dalších úspěchů nejen ve škole, ale také v dalším životě.