607 545 610 - vedoucí jídelny

info@zshutisko.org; jidelna@zshutisko.org

Dubnový sportovní týden

02.05.2012 19:49

Týden po Velikonocích je možno bez velkého přemýšlení označit jako sportovní. Ve třech dnech ze čtyř vyučovacích se vybraní žáci zúčastnili tří sportovních soutěží.

Ve středu a ve čtvrtek to byl turnaj ve vybíjené pro žáky 4. a 5. tříd Preventan Cup. Ve středu pro děvčata a ve čtvrtek hráli chlapci. Vybíjená patří mezi nejoblíbenější míčovou hru na základní škole. Mezi jednotlivými druž-stvy všech kategorií je vždy velká konkurence. Často rozhoduje jen jeden vybitý hráč. Z našich účastníků se tentokrát dařilo více děvčatům, která na okrskovém kole konaném na Základní škole 5. května v Rožnově pod Radhoštěm obsadila druhé místo. Do okresního kola této soutěže postupovalo jen první družstvo, a tak zkusíme štěstí zase příští rok.

V pátek vystřídal vybíjenou fotbal. Na hřišti na Dolní Bečvě se totiž konal fotbalový turnaj pro starší žáky Coca – Cola Cup 2012. Výběr hutiských chlapců ze 7. – 9. třídy byl vylosován do skupiny s fotbalisty Dolní a Horní Bečvy. Jestliže vybíjená je nejoblíbenějším sportem spíše mladších žáků, pak u těch starších vítězí zase kopaná. Je třeba přiznat, že hornobečvanští kluci nás tentokrát převyšovali nejen centimetry, ale i důrazem, rychlostí atd. Zato s týmem Dolní Bečvy sehráli naši chlapci více než vyrovnaný zápas. Souboj skončil nerozhodně a ve skupině jsme obsadili druhé místo.